Zobrazených 1–12 z 52 výsledkov

Prírodné masážne oleje a maceráty neupchávajú póry a sú vhodné proti vráskam, na akné, ekzémy, citlivú pokožku.

Prírodné masážne oleje – v tejto kategórií nájdete celú radu kvalitných kozmetických olejov panenských, za studena lisovaných v BIO kvalite, 100% z ekologického poľnohospodárstva.
Pre dokonalý úžitok doporučujeme oleje aplikovať na mokrú pokožku. Olej vtierame spolu s vodou do pokožky, čím sa stáva pleť hydratovaná a vláčna.

Každý olej má svoju hodnotu a účinok na rôzne problémy.

Správnym výberom kvalitného prírodného masážneho oleja si môžeme nielen spomaliť starnutie pokožky a prírodným spôsobom redukovať vrásky, ale rovnako dobre nám vedia pomôcť pri liečbe ekzému, psoriázy a taký hroznový olej je vynikajúca prírodná kozmetika na liečbu akné.
Na trhu je celá rôznych kozmetických olejov. Čo si treba všímať, je hlavne to, akým spôsobom a z čoho boli získané a spracované.

Delenie olejov a základné rozdiely medzi nimi:

Lisované za studena ( panenské) tie nájdete u nás ponuke:
– získavajú sa výlučne mechanickým lisovaním pri teplote max. 37°C, rýchlo sa do pokožky vstrebávajú, nezanechávajú pocit mastnoty, slúžia ako ideálne nosiče éterických olejov pri aromaterapií, sú bioaktívne, svojím zložením sa najviac podobajú tukom ľudského tela

Rafinované ( menej kvalitné a menej vhodné na kozmetické použitie )
– suroviny sa spracúvajú pri vysokých teplotách okolo 90°C, vstrebávajú sa pomaly, využívajú sa najmä v potravinárstve. Obsahujú malé množstvo vitamínov a minerálov, obsah bioaktívnych látok je nízky následkom použitia vysokých teplôt pri rafinácií.

Minerálne oleje ( nevhodné pre použitie v prírodnej kozmetike, nebezpečné pre zdravie človeka )
– získavajú sa z ropy, majú nulový obsah cenných látok, takmer sa nevstrebávajú, ostávajú na povrchu pokožky, zanechávajú pocit nepríjemnej mastnoty, nie sú aktívne. Často sa pridávajú do krémov, pokiaľ sa dá, treba sa im vyhnúť. Pozorne čítajte zloženie výrobkov. Bývajú označované ako Mineral Oil, Parraffinum, Petroleum,…

Panenské prírodné oleje sú zdraviu a pokožke prospešné, pravidelným používaním sa vám vaša pokožka odmení pružnosťou,  elasticitou a zdravím