Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Prírodná kozmetika Káva – kofeín

Prírodná kozmetika Káva – kofeín je kolekcia s obsahom pravej kávy, alebo s pridaným kofeínom.

Káva – získava sa z kávovníka arabského (Coffea arabica) alebo kávovníka robusta (Coffea canephora). Svoj význam má hlavne pre obsah koefeínu. Okrem povzbudenia tela a mysle, dokáže pomôcť pri vyhladzovaní vrások a pri odstraňovaní celuitíde. Jej vôňa pôsobí ako repelent. Samotná káva má vlastnosť viazať prach, čo je pozitívom hlavne po práci v prašnom prostredí.

Okrem toho, že káva je často označovaná ako zabijak celulitídy.
Prírodnou kozmetikou s obsahom kávy dokážete potešiť každého milovníka kávy. Vôňa výrobkov je identická, príjemná ako šálka práve pripravenej kávy. Môže byť originálnejší darček pre kávičkára?

Kávové zrná predstavujú pre ľudské telo dôležitý zdroj antioxidantov. Kofeín, stimulačný alkaloid vyskytujúci sa v káve či čaji, je v kozmetike veľmi cenená látka. Výrobcovia ho využívajú kvôli protizápalovým a energizujúcim vlastnostiam. Táto látka môže preniknúť do tela aj cez kožu, ako dokázalo množstvo štúdií. Jednu takú vykonali na univerzite v Seattli.
Výsledky publikované v odbornom časopise Journal of Investigative Dermatology ukazujú, že kofeín odbúrava a obnovuje bunky poškodené UV žiarením, zatiaľ čo tie zdravé necháva na pokoji.

Kofeín má ešte jednu zaujímavú vlastnosť. Ak je aplikovaný na pokožku, absorbuje UVB lúče.