Zobrazených 1–12 z 29 výsledkov

Med, citrón, propolis – samé zdravé veci 🙂

Med, citrón, propolis – Prírodná kozmetika s medová s obsahom propolisu, či materskej kašičky. V kategórií nájdete aj prírodnú kozmetiku s obsahom citrusov.

Propolis je aromatická živicová substancia, ktorá má príjemnú živicovú vôňu a pri dlhšom kontakte so sliznicou má lokálne anestetické účinky. Propolis pôsobí priaznivo na zápaly, plesne, ekzémy, zmierňuje bolesti, podporuje hojenie. Má antibiotické a dezinfekčné účinky, tíši bolesť a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Posilňuje nervovú sústavu a zbavuje organizmus “jedov”.

Včelí med ponúka úžasné antiseptické, antioxidačné a čistiace účinky. Je známy zvláčňujúcimi a hydratačnými účinkami, čo ocení najmä namáhaná a vysušená pokožka. Okrem toho med pleť krásne osviežuje, upokojuje podráždenia, tonizuje, vyživuje a výborne viaže vlhkosť.

Citrónová kôra – Pomáha pri stresových situáciách a depresiách, vôňa osviežuje a prečisťuje dýchanie. Pomáha znižovať tvorbu voľných radikálov vo vašom tele. Voľné radikály spôsobujú starnutie a poškodzovanie pokožky. Citrónová šťava tak pôsobí ako antioxidant. Účinne odstraňuje starecké škvrny.