Zobrazených 1–12 z 26 výsledkov

Medovka, mäta, žihlava v prírodnej kozmetike

V kategórií Prírodná kozmetika – Medovka, mäta, žihlava môžete nájsť prírodnú kozmetiku s obsahom mäty, medovky, citrónovej trávy, eukalyptu,..

Menta (mäta)
Mäta prieporná je liečivá bylina s priaznivými účinkami proti prechladnutiu či chrípke a patrí medzi najpoužívanejšie aromatické liečivá. Jej listy majú neobyčajne prenikavú vôňu vďaka mentolu, ktorý obsahujú. Aromatické listy mäty majú neobyčajne chladivý účinok na náš organizmus a pomáhajú odvádzať z neho teplo. Je tak vhodná na horúce letné obdobie, ale aj po náročnom fyzickom výkone. V rámci kúpeľa uvoľňuje boľavé a opuchnuté nohy, zmierňuje reumatické problémy, ošetruje popraskané ruky. Jej vôňa pomáha odbúrava stres a upokojuje myseľ. Prírodné mydlá s mentolom dokážu osviežiť počas horúcich letných dní

Medovka
Má silné protivírusové a protibakteriálné účinky. Našla svoje využitie pri liečení oparu (herpes). Pomáha pri nervových problémoch, podráždenosti, stavoch úzkosti a búšení srdca. Vôňa a aj extrakt pôsobí sedatívne a uvoľňuje nervovú sústavu. Z liehových výťažkov medovky sa vyrábajú veľmi žiadané lieky proti bolestiam hlavy, hypochondrii a hystérii. Je účinná proti nespavosti, melanchólii a depresiám. Inhalácia silice napomáha pri odkašlávaní a uvoľňovaní hlienu. Okrem relaxačných účinkov má blahodarné účinky aj na miesta kože po uštipnutí hmyzom.

Citrónová tráva
Citrónovú trávu pozná veľa ľudí z Juhoázijských kuchýň. Je známa aj pod menom citronela, lemongrass, lenabat či sereh. Pôsobí osviežujúco, ako čaj, tak aj ako kúpeľ. Tráva sa používa vo farmaceutickom i kozmetickom priemysle a hlavne v liečiteľstve, ako ukľudňujúci prostriedok pri nervovej podráždenosti, ku zníženiu horúčky, pri nechutenstve a žalúdočných obtiažach.