Zobrazujú sa výsledky 1–12 z 28

Medovka, mäta, žihlava v prírodnej kozmetike

V kategórií Prírodná kozmetika – Medovka, mäta, žihlava môžete nájsť prírodnú kozmetiku s obsahom mäty, medovky, citrónovej trávy, eukalyptu,..

Menta (mäta)
Mäta prieporná je liečivá bylina s priaznivými účinkami proti prechladnutiu či chrípke a patrí medzi najpoužívanejšie aromatické liečivá. Jej listy majú neobyčajne prenikavú vôňu vďaka mentolu, ktorý obsahujú. Aromatické listy mäty majú neobyčajne chladivý účinok na náš organizmus a pomáhajú odvádzať z neho teplo. Je tak vhodná na horúce letné obdobie, ale aj po náročnom fyzickom výkone. V rámci kúpeľa uvoľňuje boľavé a opuchnuté nohy, zmierňuje reumatické problémy, ošetruje popraskané ruky. Jej vôňa pomáha odbúrava stres a upokojuje myseľ. Prírodné mydlá s mentolom dokážu osviežiť počas horúcich letných dní

Medovka
Má silné protivírusové a protibakteriálné účinky. Našla svoje využitie pri liečení oparu (herpes). Pomáha pri nervových problémoch, podráždenosti, stavoch úzkosti a búšení srdca. Vôňa a aj extrakt pôsobí sedatívne a uvoľňuje nervovú sústavu. Z liehových výťažkov medovky sa vyrábajú veľmi žiadané lieky proti bolestiam hlavy, hypochondrii a hystérii. Je účinná proti nespavosti, melanchólii a depresiám. Inhalácia silice napomáha pri odkašlávaní a uvoľňovaní hlienu. Okrem relaxačných účinkov má blahodarné účinky aj na miesta kože po uštipnutí hmyzom.

Citrónová tráva
Citrónovú trávu pozná veľa ľudí z Juhoázijských kuchýň. Je známa aj pod menom citronela, lemongrass, lenabat či sereh. Pôsobí osviežujúco, ako čaj, tak aj ako kúpeľ. Tráva sa používa vo farmaceutickom i kozmetickom priemysle a hlavne v liečiteľstve, ako ukľudňujúci prostriedok pri nervovej podráždenosti, ku zníženiu horúčky, pri nechutenstve a žalúdočných obtiažach.

Prírodné telové krémy

Babičkin balzam univerzálny

Hodnotenie 5.00 z 5
5.90
2.20

Prírodné soli do kúpeľa

Babičkina záhradka soľ do kúpeľa

4.50

Prírodné balzamy a masky na vlasy, styling

BIO kondicionér Žihľava

8.95

Prírodné mydlá ručná výroba

BIO pleťové mydlo Cream šalvia, mäta

2.40

Prírodné šampóny na vlasy

BIO šampón Borievka proti lupinám

7.95

Prírodné šampóny na vlasy

BIO žihľavový šampón

7.9512.00
8.90
Hodnotenie 5.00 z 5
2.20

Prírodné soli do kúpeľa

Hlboký nádych soľ do kúpeľa

4.50

Prírodné masážne oleje

Kokosový olej Babičkina záhradka

7.00
10.90