Henovanie je farbenie vlasov bez poškodenia a podporou rastu vlasov

Henovanie je farbenie vlasov bez poškodenia a podporou rastu vlasov. Je to ajurvédrsky spôsob starý už tisícky rokov. Pôvod nachádzame

Henovanie je farbenie vlasov, ktoré pochádza z Indie. Práve tu má ajurvéda hlboké korene.

Henovanie je farbenie vlasov hennou. Je to tradičná metóda farbenia vlasov, ktorá sa používa už stáročia. Henna je prírodná rastlinná látka získaná zo sušených listov rastliny Lawsonia inermis, ktorá rastie predovšetkým v Indii, Pakistane a niektorých ďalších krajinách v Ázii a Áfrickom kontinente.

Na Slovensku ju tiež už poznáme pár rokov a stáva sa čoraz obľúbenejšiou pre svoje priaznivé účinky na vlasy i zdravie pokožky hlavy.

Tu sú niektoré charakteristiky a vlastnosti farbenia vlasov hennou:

 1. Prírodná farba: Henna poskytuje prírodnú farbu, ktorá môže byť od odtieňov červenej až po hnedú, v závislosti od dĺžky aplikácie a základnej farby vlasov.
 2. Bez chemických zložiek: Henna farba je bez chemikálií, ako sú amoniak alebo peroxid, čo ju robí šetrnejšou alternatívou k tradičným farbám na vlasy.
 3. Pomáha zlepšiť stav vlasov: Okrem farbenia henna aj kondicionuje vlasy a zlepšuje ich textúru. Po farbení sa môžu vlasy zdať lesklejšie a silnejšie.
 4. Trvanlivosť: Farbenie vlasov hennou môže mať dlhodobú trvanlivosť, pretože pigmenty henny sa vstrebávajú do vlasovej štruktúry.
 5. Postup aplikácie: Henna sa zvyčajne zmieša s vodou alebo inými prírodnými tekutinami, ako sú čaj alebo káva, aby sa vytvorila pasta. Táto pasta sa potom aplikuje na vlasy a nechá sa pôsobiť po dobu niekoľkých hodín, aby sa dosiahol želaný odtieň.
 6. Suché vlasy: pokiaľ  si pridáte do vytvorenej pasty troška olivového oleja, dokážete zregenerovať aj suché vlasy.

 

Henovanie má aj svoje špecifiká. Akým chybám sa vyvarovať, aby bol efekt po farbení dokonalý a dlhotrvajúci:

 •  Pred farbením je dôležité používať čisto prírodné šampóny. A to preto, aby sme nemali vlas potiahnutý vrstvou silikónu, ktoré chemické šampóny často obsahujú. Cez silikón sa farba totiž len ťažko dostane k vlasu.
 • Vlasy si umyjeme šampónom pred farbením, aby sme odstránili stopy kondiciónera, tužidla, či lakov. Toto všetko môže brániť rovnomernému zafarbeniu vlasov.
 • Hennu nanášame vždy LEN na suché vlasy! Mnoho žien si ju nanáša mokré vlasy a to je chyba. Vlas je už nasiaknutý vodou a už potom nemá žiadnu ďalšiu kapacitu prijať hennu a preto chytí slabšie.
 • Pôsobiť nechávame aspoň hodinu a to najlepšie v teple pod uterákom a v teplej miestnosti.
 • Vyplachovanie henny po farbení robíme vždy len čistou vodou bez použitia šampónu! Je to preto, aby celý proces mal čas ” vyoxidovať” a tak získate vlas zafarbený na veľmi dlhé obdobie. Henna sa z vlasu nevymýva, pretože vniká do hĺbky a štruktúry vlasu. Šampónom si vlasy umyjeme najskôr na druhý deň, prípadne aj neskôr.
 • Odrasty, teda nové vlasy pri koreni si môžeme farbiť len lokálne a nemusíme farbiť vždy celú hlavu. Takýmto vrstvením farby by sme si vytvorili vždy o čosi  tmavší odtieň.

 

Henovanie je jednoduché, ale je dôležité mať na pamäti,

že farbenie vlasov hennou môže mať rôzne výsledky v závislosti od typu vlasov a základnej farby vlasov. Pred aplikáciou henny je vždy dôležité vykonať skúšobnú aplikáciu na malej časti vlasov, aby sa predišlo možným nežiaducim reakciám alebo nekompatibilitám.

Pri farbení vlasov hennou je dôležité dodržiavať určité zásady a postupy, aby ste dosiahli požadovaný výsledok a minimalizovali možné nežiaduce účinky.

BIO Henna svetlo hnedá – 100% prírodná

 

Tu sú niektoré dôležité zásady pri farbení vlasov hennou:

 1. Kvalitná hena: Používajte len kvalitnú hennu, ktorá je čistá a bez pridania ďalších farbív alebo chemikálií. Získajte hennu od dôveryhodného dodávateľa, ktorý poskytuje čisté a prírodné produkty.
 2. Skúšobná aplikácia: Pred farbením celých vlasov vykonajte skúšobnú aplikáciu na malej časti vlasov, aby ste overili farbu a zistili, či nie ste alergickí na hennu.
 3. Pripravenie pasty: Dôkladne zmiešajte hennu s vodou alebo inou tekutinou (napríklad čajom alebo kávou), kým nevznikne hladká pasta. Nechajte pastu odstáť aspoň niekoľko hodín, aby sa uvoľnili farbivá.
 4. Aplikácia: Naneste pastu rovnomerne na vlasy od koreňov po končeky. Môžete použiť rukavice na ochranu rúk pred farbou.
 5. Doba pôsobenia: Nechajte pastu pôsobiť na vlasoch podľa pokynov na obale henny. Doba pôsobenia sa môže líšiť v závislosti od želaného výsledku.
 6. Opláchnutie: Po uplynutí doby pôsobenia dôkladne opláchnite vlasy teplou vodou, kým voda nebude čistá. Použite kondicionér na vlasy, aby ste pomohli zmierniť suchosť po farbení.
 7. Opatrnosť s oblečením a povrchmi: Henna môže zafarbiť oblečenie a povrchy, preto sa uistite, že máte na sebe vhodné oblečenie a chráňte povrchy v okolí.
 8. Opakovanie: Farba henny môže postupne stmavnúť po opakovaných aplikáciách. Ak chcete dosiahnuť intenzívnejšiu farbu, môžete aplikáciu henny opakovať po niekoľkých týždňoch.

 

Vlasová kozmetika bez silikónov? Ide to!

 

Prírodná Henna a BIO farby na vlasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *