Vlasový DETOX proti lámavým vlasom a suchým lupinám

detox vlasov a suchych lupin

Vlasový DETOX žiaľ riešime až keď je už naozaj zle. Prečo vznikajú lámavé vlasy?

DETOX lámavých vlasov začnú najčastejšie riešiť ľudia,  ktorí majú problémy s lámavosťou presušených vlasov a ruka v ruke s tým idú aj tzv. “ suché lupiny“.

Pokiaľ používate bežné komerčné šampóny z drogérie, tak môžu mnohé a to bez ohľadu na cenu či značku obsahovať množstvo ropných derivátov a silikónov s chemickými prísadami a to vedie k nadmernej kontaminácií vlasov. Okrem toho existujú aj vplyvy prostredia, ako sú zmeny počasia, extrémne teploty, vietor alebo vlhkosť, ktoré vlasy poškodzujú a presušujú. Výsledkom sú často symptómy ako suché vlasy a pokožka hlavy, lámavé vlasy alebo lupiny. 

Riešenie? Detoxikačná kúra pre vaše vlasy! Dokáže odstrániť zvyšky zaťažujúcich chemikálií a dodáva im prirodzený lesk. Povieme vám, ako najlepšie pristúpiť k detoxikácii vlasov a ako z toho urobiť prirodzenú rutinu.

Vlasový DETOX je prírodná starostlivosť o vlasy a na tom záleží!

Dôležitým krokom pri prechode na prírodné čistenie vlasov je používanie šampónu bez silikónov . Silikóny obsiahnuté v mnohých konvenčných šampónoch obopínajú vlasy a vyhladzujú povrch – vlasy sú po prvých použitiach úplne prekryté a vyzerajú dobre. ALE už nedokážu absorbovať žiadne ošetrujúce látky a živiny a preto sa vysušujú. Tí, ktorí používajú tieto šampóny, si pravidelne nanášajú silikón okolo vlastných vlasov vrstvu po vrstve. Vlasy sú ťažké a z dlhodobého hľadiska sa lámu. Ťažko rozložiteľné silikóny sú záťažou aj pre životné prostredie a vodu.

Vlasový DETOX v tomto prípade znamená aj postupné odstraňovanie silikónov, ktoré sa časom navrstvili okolo vlasu a pomôcť im získať späť svoju prirodzenú silu. Alternatívne čistiace prostriedky na vlasy a prírodná kozmetika podporujú tento proces bez toho, aby negatívne útočili na vaše vlasy. BIO Logona šampóny a Logona farby na vlasy sú ideálne na tento potrebný detox, pretože používajú čisto prírodné ingrediencie bez použitia chemikálií.

Vlasom trvá nejaký čas, kým sa zbavia chemikálií a zvyškov, preto by ste si na detoxikáciu vlasov mali naplánovať aspoň 4 až 6 týždňov. V troch fázach sa staráte o hĺbkové čistenie vlasov, revitalizáciu farby a lesku a uvedenie do novej, prírodnej starostlivosti o vlasy.

Môže sa stať, že vaše vlasy po prvých dňoch a týždňoch vyzerajú krehko – táto fáza premeny je tiež súčasťou vlasového detoxu a v budúcnosti sa vám odmení prirodzene žiarivými vlasmi.

 

3 kroky ako si urobiť detox vlasov a vlasovej pokožky a zbaviť sa lámavých a krehkých vlasov:

Krok 1 – jemné hĺbkové čistenie pokožky hlavy a vlasov

Vlasy a pokožku si bežne čistíme prípravkami, ktoré obsahujú povrchovo aktívne látky, ako sú šampóny a mydlo. Ich čistiaci účinok je založený na znížení povrchového napätia vody, ktorá uvoľňuje špinu a mastnotu z pokožky a vlasov a je možné ich opláchnuť. Mnoho povrchovo aktívnych látok však napáda aj štruktúru vlasov alebo našu pokožku hlavy a pripravuje ich o kožný maz a ďalšie živiny.

Lávová zemina, naopak, (od lavare = po umytie) je prostriedok prírodného čistenia vlasov, ktorý je založený na čisto fyzikálnom účinnom princípe:

V spojení s vodou lávová zem nabobtná a vytvorí príjemnú gélovitú konzistenciu. Ich jemné častice majú schopnosť absorbovať čiastočky nečistôt a prebytočného tuku ako pijan a nechať ich opláchnuť. Vďaka tomuto obzvlášť jemnému princípu umývania lávovej zeme nie je prirodzená ochranná vrstva vlasov ani ochranný kyslý plášť ani kožné žľazy pokožky napádané ani podráždené. Lávová zemina je vhodná pre suchú aj citlivú pokožku, ako aj pre nečistú, mastnú pleť. Lavaerde tak ponúka ideálnu, prírodnú alternatívu ku konvenčným hĺbkovo čistiacim šampónom.

Aby ste si nechali vlasy zvyknúť na túto novú formu čistenia a odbúrali zvyšky, odporúčame používať lávovú zeminu najmenej 2 až 4 týždne. Všimnete si, že vaše vlasy sú stále sviežejšie a sviežejšie – potom môžete prejsť do ďalšej fázy vlasového detoxu. Mnoho ďalších informácií o lávovej zemi nájdete tu .

LavaErde umývací krém Pačuli z lávovej zeme

LavaErde prášok LOGONA

Krok 2: Vlasový DETOX  a prírodná farba na rastlinnej báze patria k sebe

Naša bylinná farba vlasov vám dodá prirodzený lesk v blond, červenej, hnedej alebo čiernej farbe – ale to nie je všetko! Formulácie v práškovej alebo krémovej forme tiež posilňujú vaše vlasy zvnútra von počas detoxikačnej kúry. Samozrejme im dodávajú väčší objem. Farby navyše vyhladzujú kutikulu vašich vlasov a tým podporujú lesk vašej farby vlasov. Pretože výrobky neobsahujú žiadne znepokojujúce chemické zložky, môžete ich dokonca použiť aj na farbenie vlasov počas tehotenstva a dojčenia.

Nechcete zmeniť celú farbu? S jemnými odleskami môžete ľahko vytvárať prirodzené odlesky farieb – vo svojej prirodzenej farbe vlasov alebo na už farbených vlasoch.

V rámci detoxikácie vlasov si vlasy samozrejme nemusíte farbiť. Rastlinné farby na vlasy však pôsobia ako akési prírodné kozmetické tmely na vaše vlasy a dodajú vám viac lesku, žiarivosti a ochrany pred vonkajšími vplyvmi. Tento krok je preto možné použiť aj s prirodzeným odtieňom vašej vlastnej farby vlasov.

 

Krok 3: Umývanie šampónom nemusí byť horor, ale jemná starostlivosť a čistenie bez poškodzovania vlasov

Po detoxikácii vlasov pomocou lávovej zeme a prírodnej kozmetickej bylinnej farby na vlasy je ďalším krokom nájsť prírodný šampón, ktorý vám bude perfektne vyhovovať a bude sa o vaše vlasy starať trvalo. Či už suché vlasy, matné vlasy, ktoré vyžadujú starostlivosť, vlasy s malým objemom alebo vlasy poškodené stylingom a chemickým farbením: organické šampóny LOGONA spĺňajú všetky požiadavky.

Ako využiť hlinku aj na pleť? Viac v článku:

Krása z hlbín Zeme prospieva pleti i vlasom

Zdroj: LOGONA.de, a-original