Vegánske zloženie má aj motorová nafta

Vegánske zloženie má aj motorová nafta a preto nedajme oklamať. Vegánska kozmetika neznamená automaticky, že je to čisto prírodná kozmetika. Nie je a preto

Vegánske zloženie má aj motorová nafta

Vegánske zloženie má aj motorová nafta a preto sa nedajte obalamutiť!

V poslednej dobe sa mnohí výrobcovia snažia ľudí presvedčiť, že ich kozmetika má vegánske zloženie. Čo je nakoniec aj väčšinou pravda.

Veľa ľudí si to ale vysvetľuje tak, že keď je to vegánske, tak je to 100% čisto prírodná kozmetika či dokonca BIO.

A to už väčšinou pravda nie je!

Kto je VEGÁN a čo robí?

Vegán je človek, ktorý odmieta konzumovať akékoľvek mäso, vrátane výrobkov z neho. Tu to ale nekončí. Odmietajú rovnako aj všetky produkty živočíšneho pôvodu, ako mlieko, bravčovú masť, med, medové produkty ( propolis, vosk…) vajíčka – proste všetko, čo vzniklo zo zvierat alebo vzniklo prácou zvierat.

Odmietajú toto všetko nielen konzumovať, ale aj používať v kozmetike. Napr. balzamy na pery s prídavkom včelieho vosku, či krémy s kozím mliekom….

Tento výrobok má vegánske zloženie!

Oklamať sa dá len človek neinformovaný a neznalý. Preto si povedzme, že takýto výrok znamená len toľko, že ten výrobok neobsahuje ŽIADNE zložky živočíšneho pôvodu.

V žiadnom prípade to ale neznamená, že je to 100% čisto prírodná kozmetika!

Vieme, že na trhu je množstvo kozmetiky s krásnym kvietkovaným či bylinkovým obalom, ale s vysokým obsahom ropných derivátov, syntetického glycerínu, parafínov, propylenglykolov, agresívnych konzervantov, parabénov a podobne. Toto v skutočne dobrej,  čistej prírodnej kozmetike nemá čo robiť. ALE neobsahuje žiadne živočíšne zložky a preto je to vegánska kozmetika.

áno, je vegánska, ale prírodná určite NIE!

Ako sa brániť voči takýmto praktikám?

Úplne jednoducho. Pre nákupom si pozrite zloženie, alebo nakupujte overené značky v overených predajniach

autor: a-original.sk

 

5 mýtov o prírodnej kozmetike

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *