6 spôsobov ako zabrániť štiepeniu vlasov

6 spôsobov ako zabrániť štiepeniu vlasov. Eliminujte lámavosť vlasov hneď a jednoducho sama doma. Ako na suché konce vlasov? 6 spôsobov ako na to!

6 spôsobov ako zabrániť štiepeniu vlasov, alebo lámaniu vlasov

Ktorých to tých 6 spôsobov ako zabrániť štiepeniu vlasov? Najprv by sme sa asi mali zamyslieť nad tým, prečo sa vlastne vlasy lámu a končeky štiepajú. Najčastejšia príčina je nehydratovaný vlas, ktorý je presušený a tým sa stáva krehkým, bez elasticity. A to je už len krok od zlomenia a štiepania končekov.

Prečo sa vlasy lámu a končeky štiepia? Najčastejšie príčiny:

  • suchý vlas bez hydratácie ľahko praská a láme sa. Nie je dostatočne pružný a elastický!
  • vplyv slnečného žiarenia na vlasy
  • presušený vzduch v miestnosti
  • farbenie a odfarbovanie agresívnymi chemickými farbami
  • fénovanie horúcim vzduchom, žehlenie, kulmovanie

 

Všetky vyššie uvedené faktory spôsobujú únik vody z vlasu a tým sa stáva suchým, krepovitým, lámavým.

Ako zabrániť lámaniu a štiepeniu končekov vlasov:

HYDRATOVAŤ, HYDRATOVAŤ, HYDRATOVAŤ. Prevláda názor, že len olejovaním vlasov ” sa to vyrieši”. Olej ale neobsahuje vodu, tak dosť ťažko to samotný dokáže. ( HYDRO = voda, takže bez vody niet hydratácie). V našom podnebí nie je dostatočne vlhký vzduch, ako v prímorským oblastiach, takže tú vodu musíme vlasom dodať sami.

Spôsoby hydratácie:

1.Olejom: napr. kokosovým, bambucké maslo, mandľový, argánový, ricínový,… Nanesieme na VLHKÉ vlasy, necháme  samovoľne vyschnúť. Olej ( nerafinovaný, teda panenský !!!) sa s vodou spojí a počas pôsobenia vniká spolu s vodou do vlasu. Potom, ak treba, tak si vlasy umyjeme hydratačným šampónom.

2. Hydratačný šampón: Výborný zvlhčovač je aloe vera a to aj v šampóne: BIO šampón hydratačný Aloe vera

3. Ošetrenie vlasov pred fénovaním, kulmovaním, žehlením: Skvelú službu urobí napr.: BIO tužidlo na vlasy bambus Logona. Nielen že vlas spevní a účes bude dobre držať, ale obsiahnuté prírodné látky chránia vlasy počas fénovania, dodávajú im elasticitu, pružnosť a objem. Vhodný pre všetky typy vlasov.

4. Ochrana pred slnkom: v lete si chráňte vlasy klobúkom, šatkou,…

5. Neprekurujte miestnosti: presušený vzduch neprospieva ani vlasom, ani nosovým slizniciam! Zvlhčovače vzduchu na radiátore urobia skvelú službu aj tak, že si do neho kvapnete éterický olej a súčasne máte krásnu vôňu po celej miestnosti

6. Šetrné farbenie vlasov: Chemické farby síce dokonalejšie prekryjú šediny, ale sú voči vlasom a vlasovej pokožke agresívne. Poškodzujú aj korienok a to už je zlé! Vlas sa stáva tenkým, krehkým, slabým. To je už len krok k vypadávaniu vlasov. Chemická farba totiž vniká do štruktúry vlasu a tak ho farbí. Prírodné farby a Henny vlas obalia a tak ho zafarbia. Nevnikajú do vnútra vlasu a nepoškodzujú ho. Práve naopak! Pôsobia ako výživná maska.

Samozrejme, po celý rok nepoceňovať pitný režim! 2 litre vody denne musí byť samozrejmosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *