Aká je najlepšia kozmetika pre deti a bábätká?

Kozmetika pre deti a bábätká - organická a BIO kozmetika pre najmenších. Prírodná kozmetika a BIO kozmetika. Detská prírodná kozmetika

Aká je najlepšia kozmetika pre deti a bábätká?

Aká je najlepšia kozmetika pre deti a bábätká? Ako si vybrať pre svoje dieťa to najlepšie?

Odpoveď je jednoduchšia, ako by ste si mysleli. Novorodenec obyčajne veľa kozmetiky nepotrebuje. Stačí mydielko  na telo, s ktorým môžete umyť aj vlásky. Nemalo by vysušovať a dráždiť pokožku. Rovnako to platí aj pre šampón alebo detský kúpeľ, ak sa rozhodnete ísť týmto smerom. Kozmetiku by ste mali pridávať postupne. Ak by u dieťaťa vznikla alergia, tak jednoduchšie zistíte, ktorý výrobok nie je vhodný a mali ste o radšej prestať používať.

Ktoré to sú? Rozhodne doporučujem tie výrobky, ktoré neobsahujú žiadnu zbytočnú chémiu. Sú to tie výrobky bez ropných derivátov, sulfátov, parabénov a živočíšnych tukov, syntetickej parfumácie a farbív. Tieto podmienky spravidla spĺňa kozmetika označovaná ako organická alebo BIO.

BIO KOZMETIKA pre deti a bábätká

POZOR na to, ak vám je podsúvaný produkt, ktorý je označovaný len ako prírodný! Tieto výrobky môžu obsahovať dokonca aj parabény, ropné deriváty a podobne.

Prečo sa vyhnúť týmto látkam?

Parabény sú konzervačné látky, ktoré sa vyrábajú z ropy. V kozmetike sa využívajú na zabránenie rastu baktérií v prípravkoch kozmetiky, pomáhajú zachovať ich čerstvosť. Predlžujú trvanlivosť výrobkov až na tri roky. Na telo však vplývajú negatívne, môžu spôsobiť alergické reakcie (začervenanie, svrbenie, opuch, pľuzgiere, kožné výražky), a narušiť hormonálnu rovnováhu detského organizmu.

PEG (Polypropylene glycol) je látka, ktorá sa používa, aby bola pokožka hydratovaná. No okrem bežných a detských krémov ju môžeme nájsť aj v nezmrznúcej zmesi a brzdovej kvapaline. Okrem podráždenia pokožky môže spôsobiť až poškodenie mozgu, ľadvín a pečene a dokonca vývojové poruchy u detí.

Parafíny, minerálne oleje sa získavajú destiláciou ropy. V kozmetických výrobkoch sú používané vo veľkej miere, napríklad aj v detských olejoch a telových mliekach. Na pokožke vytvárajú mastný film, pokožka je spočiatku hebká, ale kvalita pleti sa časom zhoršuje, kožné póry sa upchávajú, koža nemôže dýchať, znemožňuje potenie.

Pozor aj na čistý olivový olej, ktorý je pre deti nevhodný. Môže vyvolať silné podráždenie pokožky. Pozor by si mali dávať aj ľudia s citlivou pokožkou. Keď už chcete použiť olej, tak určite radšej siahnite po marhuľovom, mandľovom, bambuckom masle alebo kokosovom oleji.

Viac info nájdete v ďalšom článku: Ako rozpoznať tzv.prírodnú kozmetiku od skutočne prírodnej?

Pokiaľ sa vy uspokojíte s akoukoľvek kozmetikou, pre dieťa je vhodné si dať trocha námahy a prečítať si zloženie. Vyhnete sa problémom v budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *