Výhody i nevýhody prírodnej kozmetiky

Výhody i nevýhody prírodnej kozmetiky. Prírodná kozmetika, BIO kozmetika

Výhody i nevýhody prírodnej kozmetiky.

Poznáte výhody i nevýhody prírodnej kozmetiky? Čo je to vlastne prírodná kozmetika?
Cieľom prírodnej kozmetiky nie je rýchle vyriešenie konkrétneho kozmetického problému, ale snaha pomôcť pokožke k samoregenerácii. A nejde s fejkom!

Trvá to dlhšie, ale výsledok je trvácnejší. Prírodné produkty sú menej agresívne a jemnejšie ako klasické. Prírodná kozmetika je vyrábaná na báze prírodných surovín, využíva menej umelých chemických prísad, je pre našu pokožku lepšia a zdravotne bezpečná. Je vhodná pre ženy s normálnou i citlivou pleťou, ale aj pre tie s alergiou. Negatívom je nákladnejší výrobný proces a s tým spojená vyššia cena výrobku. Nahradiť syntetické konzervačné, emulgačné či aromatické prísady je časovo i finančné náročné a navyše, ani prírodné látky nie sú nevyhnutne zárukou, že nepodráždia práve vašu pokožku. Vedeli ste, že všetky Soaphoria výrobky sú 100% vegetariánske a že viac ako 90% z nich sú vyrobené z vegánskych surovín? Používame iba vegetariánske suroviny, pretože nepodporujeme zneužívanie zvierat. Naše výrobky nie sú testované na zvieratách , podobne ako aj ingrediencie využívané pri výrobe.

Výhody i nevýhody prírodnej kozmetiky v podaní jedného z popredných výrobcov:

Mnohí výrobcovia kozmetiky sa spoliehajú na živočíšne prísady. My ( Soaphoria ) však aktívne hľadáme alternatívy rastlinného pôvodu. Napríklad, glycerín, ktorý využívame v našej báze mydla, je vyrobený z amerických sójových bôbov. Výsledkom je luxusné, 100% vegetariánske a kvalitné mydlo.

V niektorých prípadoch sme sa odhodlali použiť ingrediencie, ako je med, jogurt a vajcia v našich výrobkov. Pracujeme neustále na tom, aby sme zabezpečili, aby každá surovina používaná pri výrobe pochádzala iba z ekologického hospodárstva a od dodávateľov, ktorí majú etické správanie a zdieľajú podobné hodnoty
Používaním prírodnej kozmetiky si nielen chránite Vaše zdravie, ale predchádzate rôznym kožným a zdravotným problémom. Vaša pokožka sa Vám poďakuje

V skratke sme poodhalili  výhody i nevýhody, je na vás, čím budete “zásobovať ” vašu pokožku

zdroj: Soaphoria