5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej

5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej. Prírodná kozmetika, BIO kozmetika

5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej

5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej. O jojobovom oleji sa hovorí, že je vlastne vosk, ktorý je tekutý, čím pripomína olej. Z celkového hľadiska patrí k najcennejším olejom spomedzi všetkých známych. Je vhodný na všetky typy pokožky, pretože je podobný látkam, ktoré produkuje ľudské telo. Čítaj viac a dozvieš sa 5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej:

1. Vlasy – pomoc pri vypadávaní a zastaveniu plešatosti

Vlasaté problémy sú totiž záležitosťou, ktorá potrápi obe pohlavia. Práve jojobový olej je na ne ako stvorený. Dokáže vám pomôcť vo viacerých smeroch, čo využívajú aj mnohé kozmetické firmy. I preto ho nájdete ako súčasť mnohých šampónov s regeneračným účinkom. No ani pri tomto sa jeho sila nekončí.

Suché končeky a plešina

Vymenovávanie pozitívnych vlastností nemôžeme tentoraz začať nikde inde ako pri vlasoch. Na tie má totiž najlepší vplyv. Je dokonca veľmi vyhľadávaným tovarom u mužov, pretože zabraňuje tvorbe plešiny. Stačí si ho vmasírovať do problematických partií a nepríjemná skúsenosť sa zase o niečo oddiali. Z tejto rady pre vášho partnera môžete vyťažiť samozrejme aj vy. Jojobový olej používajte napríklad v prechodnom období, keď vám častejšie vypadávajú vlasy. Snažte sa ho naniesť spolu s domácou maskou a nechať pôsobiť pre zlepšenie vzhľadu. Ak vás trápia suché a rozštiepené končeky, votrite si ich len do tejto časti. Menšie množstvo môžete použiť aj namiesto kondicionéru. Vlasy budú žiarivejšie a pevnejšie. Jojobový olej využívajú vo veľkej miere kaderníci na ošetrenie vlasov.

2. Liečba aknóznej pleti

Akné a uhrovité vyrážky trápia najmä mladých ľudí v tínedžerskom veku. Vynikajúce výsledky dosiahnete práve pri používaní jojobového oleja. Jeho konzistencia sa totiž viac podobá tuhšiemu loju a preto vhodne pôsobí na vašu pleť. Zároveň ju odmasťuje a dodáva jej dostatok prírodných živín. Tiež má vysoký obsah vitamínu E a pestré zloženie minerálov.

3. Suchá a popraskaná koža, ranky, popraskané pery, popáleniny

Natrieť sa ním môžete aj v akútnych stavoch pri silne popraskanej pokožke, popáleninách alebo dokonca aj menších rankách. Pleť sa totiž ihneď upokojí a začne sa regenerovať. V zime je úžasný na suché popraskané pery. Môžete sa ním natrieť aj preventívne namiesto pomády.prirodna-kozmetika-darceky.sk jojobovy-olej-jojoba-oil-bio-panensky-100-z-ekologickeho-hospodarstva

4. Prírodný UV filter

Zaujímavou vlastnosťou je obsah prirodzeného UV filtra. Na jojobový olej sa síce nemôžete spoliehať pri vysokých teplotách a ostrom slnku. Vhodne vás však ochráni pri krátkom pobyte v záhrade alebo len pri malej prechádzke v meste. Ako bonus navyše príjemne vonia. Keď sa budete v lete chystať na dovolenku, tak nielen z tohto dôvodu by olej nemal chýbať vo vašej taške. Veľmi citlivú pleť totiž podráždi aj kúpanie v mori alebo v chemicky ošetrenej vode v bazéne. Natrite sa preto pred vstupom do nich tenkou vrstvičkou, ktorá bude pôsobiť ako ochranný filter. Po zohriatí sa môže aplikovať aj počas masáže, keď má detoxikačné účinky.

Kúpiť Jojobový olej

5. Odstraňovač make-upu

V krízovej situácii vám pomôže aj pri odstraňovaní mejkapu.

 

5 spôsobov ako môže pomôcť jojobový olej. Viac info o rôznych typoch olejov: Nie je olej ako olej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *