3 kroky, ako mať zdravé nechty – jednoducho a efektívne

3 kroky, ako mať zdravé nechty - jednoducho a efektívne - prírodné laky na nechty

3 kroky, ako mať zdravé nechty – jednoducho a efektívne.

Ktoré kroky to sú? No môže ich byť koľko chcete a ani nemusia byť efektívne a vaše nechty vôbec nebudú zdravé, pokiaľ sa neviete zriecť laku na nechty s rôznymi chemickými prísadami, ktoré vašim nechtom vonkoncom neprospievajú, ale ich práve naopak poškodzujú!

Ktoré škodlivé laky na nechty to sú?

Základ úspechu, ako sa vyhnúť poškodzovaniu nechtov je čítať zloženie na výrobkoch. Rozhodne by ste sa mali vyhnúť výrobkom, ktoré obsahujú:

  • formaldehyd – je vysoko toxický pre všetky živočíchy, teda aj pre človeka. Jedná sa o mutagénnu a karcinogénnu látku. Pri nízkych koncentraciach dochádza pri vdýchnutí k podráždeniu horných dýchacích ciest. Pri kontakte s pokožkou môže dochádzať k atopickým ekzémom, opuchom, rôznym alergickým reakciám a podráždeniu pokožky
  • toluén – pri vdýchnutí sa vstrebáva až 50% do pľúcneho tkaniva. Absorbovaný môže byť pokožkou, keď s ňou príde do kontaktu. Toulén hlavne ovplyňuje centrálnu nervovú sústavu, dráždi dýchacie orgány, spôsobuje arytmiu srdca, poškodzuje pečeň a obličky. Toluén môže cez placentu prechádzať aj do plodu a môže sa nachádzať aj v materskom mlieku.
  • ftaláty – ich hlavné nebezpečenstvo spočíva v ich negatívnom vplyve na hormonálny a reprodukčný  systém. Môže oslabovať imunitu. Nezanedbateľné sú aj ich negatívne účinky na obličky, pečeň, pľúca a zrážanlivosť krvi.
  • gáfor – je pre väčšinu dospelých bezpečný, keď sa aplikuje v podobe krémov v nízkej koncentrácií. U citlivých ľudí môže spôsobiť podráždenie a sčervenanie pokožxy
  • kolofóniu – pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť dermatidítu. Niekedy môže trvať aj niekoľko dní, kým sa reakcia prejaví. Príznaky môžu byť opuchnutie, začervenie, opuchy, svrbenie.

 

a čo teda robiť? 3 kroky, ako mať zdravé nechty – jednoducho a efektívne

Určite je najjednoduchšie riešenie nechty nepoškodzovať, ale vyživovať. Vaše nechty môžu byť krásne, farbené a zároveň vyživené a zdravé.

  1. krok – jemné skracovanie pilníkom či nožničkami. Odstránenie kožtičky bez poškodenia pokožky v okolí nechtov. Nechty a okolie je nutné pravidelne vyživovať. Ruky sú denne vystavované rôznym negatívnym vplyvom a preto si trocha starostlivosti určite zaslúžia. K tomu vám dobre poslúžia séra či oleje na nechty a kožtičku. Olej na nechty Ultra Nourishing
  2. Lak na nechty si treba vyberať bez škodlivých chemikálií, ktoré dokážu nechty pevne nafarbiť a zároveň ich vyživovať. Obsahujú oleje, ktoré to hravo zvládnu. Prírodné laky na nechty
  3. Odlakovaním tiež môžete nechty poškodiť, pokiaľ si vyberiete odlakovače, ktoré obsahujú vyššie spomenuté škodlivé látky. Existujú tiež odlakovače, ktoré zabraňujú vysušovaniu a následnúmu štiepaniu nechtov. Neobsahujú totiž acetón. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *