Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní. Príčiny suchej pokožky.

Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní. Prečo? Suchá pokožka na tele, suchá pokožka na rukách, suchá pokožka na tvári. Pleť trpí

Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní. Prečo? Príčiny suchej pokožky na rukách, nohách a tiež na tvári.

Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní. Prečo? Túto otázku počúvam takmer denne na predajni od svojich nových zákazníčok. Veď používam kvalitné telové mlieka a krémy a mám pocit, že čím viac sa natieram, tým mám suchšiu pokožku,….

Kameň úrazu je v slove “kvalitné”! 

Alebo presnejšie povedané, v tom, čo si ľudia pod týmto slovným spojením predstavujú. Najčastejšie to býva, že čím drahšie, alebo čím známejšia značka – tým kvalitnejšie. To ale vôbec nie je pravda!

Veľa krát zákazníčky upozorňujem, aby čítali zloženie ( keď tomu nerozumejú, vedia, že môžu prísť a pozrieme sa na to spolu). Cena a povedomie o značke je len marketing a mnohokrát nemá s kvalitou vôbec nič spoločné. Šikovný marketér dokáže zázraky v oblasti reklamy a následného predaja.

V čom je teda zádrhel?

Hneď  na úvod z úvahy vylúčim chorobné stavy, ktoré patria do rúk lekára ( hoci aj tu je možnosť zmierniť suchosť pokožky ). Baviť sa budeme o bežnej populácií. A bežná populácia chodí bežne do drogérie a bežne si nakupuje rôzne krásne voňajúce sprchové gély a telové mlieka v krásnych obaloch. Veď v reklame hovorili, že hĺbkovo vyživujú a pokožka je po nich hebká. Potom prichádza sklamanie, ktoré si odôvodňujeme tým, že nám to mlieko nesadlo.

Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní….. a stále hľadám. Čo mi pomôže?

Znova mám suchú pokožku. A tak hľadáme a hľadáme, a dúfame a dúfame,…..

Hlavný problém je najčastejšie v glyceríne a parafíne. Základná surovina na výrobu týchto zložiek je ropa, čo znamená, že pokožke nedokážu dať žiadnu výživu, ani keby ako chceli. Glycerín je zákerný v tom, že je hydroskopický – teda absorbuje do seba vodu a to nielen zo vzduchu, ale počas celej doby, čo máte krém na koži, tak ju naťahuje aj z pokožky. Teda ju vysušuje a to pekne do hĺbky! Dokáže nasať do seba až 20% svojho objemu.

Parafín je hmota, ktorá upcháva póry, sedí na povrchu pokožky, nevsakuje sa. Obe tieto látky spôsobujú pocit jemnosti a hladkej pokožky. V skutočnosti ale po umytí berú so sebou povrchový film pokožky a aj jej vlhkosť z hĺbky.

Keď je to raz umelé, tak to pokožka práve neocení!

Glycerín v nezmývateľnej kozmetike nemá čo robiť! Nemal by jeho obsah byť nad 2-3%. Pozrite si teraz zloženie svojho krému a uvidíte: voda, glycerín, parafín,……

V kozmetike je zloženie písané tak ako v potravinách: zložky s najväčším zastúpením sú na 1.mieste, menej na 2.mieste atď.

Zloženie na každom výrobku uvedenom na trh musí byť uvedené. NIKDY nekupujte kozmetiku, kde sa na obale neuvádza zloženie! Nielen že je to zakázané takéto výrobky uvádzať na trh, navyše to pôsobí veľmi nedôveryhodne. Všetko, čo si nanesiete na pokožku sa dostáva do krvného obehu.

Keď sa k tomu pridá sprchový gél vyrábaný rovnako deriváciou ropných zložiek, čím vzniká tenzid ( teda saponát ), kruh problému sa pomaly uzatvára. Ak ešte obsahuje aj parfém ( parfém je alkohol a esencie ), vysušovanie je o to intenzívnejšie.

Pokožku intenzívne a rýchlo dohydratujeme telovým krémom alebo mliekom z kvalitných organických tukov, ktoré aplikujeme na vlhkú až mokrú pokožku. Tieto oleje sa spoja s vodou, ukotvia ju v spodných vrstvách pokožky a tým dochádza k hydratácií a tuky dodávajú koži potrebné živiny. Doporučujem aj minimálne 2x týždenne pokožku peelingovať olejovým peelingom.

Nechtíkový balzam univerzálny Nežný nechtík

Organický telový jogurt Olivovník

 

Oleje, ktoré liečia

Nenašli ste tu odpoveď na svoju otázku? Nevadí, napíšte mi ju SEM. Individuálny prístup a diskrétnosť je samozrejmosť. Otázku a ani odpoveď NEZVEREJŇUJEME.

 

Napíšte do komentára dolu pod článok Mám suchú pleť aj po pravidelnom krémovaní. Prečo? svoje skúsenosti a postrehy – pomôžete tým aj ostatným.

Prírodné telové krémy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *