Eko pranie – byť sebeckým sa oplatí!

Eko pranie - byť sebeckým sa oplatí! Eko drogeria – chrániť seba, chrániť prírodu, chrániť to najcennejšie!

Eko pranie – byť sebeckým sa oplatí!

Eko pranie – byť sebeckým sa oplatí! Pranie už dávno nie je len očistenie odevov od škvŕn a pachov. S nástupom chemicky vyrábaných pracích prostriedkov vstupuje do hry aj množstvo agresívnych chemikálií, ktoré síce dokážu odstrániť niektoré škvrny, ale zároveň sú agresívne voči samotnej tkanine, našej pokožke a v neposlednom rade životné prostredie je systematicky poškodzované. Voda, ktorú pijeme je kontaminovaná čoraz viac.

Ak sa vás ochrana životného prostredia príliš nedotýka, myslite pri praní hlavne na seba a svoje deti!  Byť sebeckým pri praní sa vyplatí!

Nosením sa do tkaniny dostáva náš pot, látka s teplom a vlhkosťou reaguje, uvoľňuje zvyšky chemikálií, ktoré sa potom dostávajú do nášho krvného obehu, či to chceme, alebo nechceme. Poznáte ten pocit hlavne v zime, kedy mávate suchú a citlivú pokožku? Pohybom sa oblečenie otiera o pokožku a k tomu spomenutý proces s teplom a výsledok je svrbenie a podráždenie. Pamätajte, ŽIADNA práčka na svete dokonale prádlo nevyplácha! Prací prostriedok v tkanine zostáva. Viete, koľko litrov vody spotrebuje vaša práčka na pláchanie? S každou novinkou uvedenou na trh je to menej a menej! 

Prečo teda byť sebeckým pri praní sa vyplatí!? 

Pokiaľ použijeme EKO prací prostriedok, ktorého základ tvorí BIO mydlo či pracie orechy, tak sa nám to oplatí niekoľkokrát:

  • voči pokožke je prijateľný, nevysušuje nás a nedráždi. Nevyvoláva alergické reakcie. BIO  mydlo je plné prírodných tukov, ktoré neprimerane nevysušujú našu pokožku a napriek tomu dokáže oprať minimálne tak dobre, ako agresívne a často krát predražené bežné prášky. Teda šetríte peniaze za krémy na telo a často krát si ušetríte aj návštevu kožného lekára.
  • dokáže kvalitne oprať už pri nízkych teplotách, čím ušetríte energiu pri zohrievaní vody pri praní. Teda šetríte peniaze!
  • obsahuje esenciálne oleje – nepotrebujete aviváž a bielizeň vonia. Vôňa esenciálnych olejov nie je agresívny parfém!  Teda šetríte peniaze ! – za aviváž a potom aj za opravu práčky – bežné aviváže sú mazľavé, plné silikónov, ktoré sa zachytávajú v práčke a nakoniec tieto usadeniny aj zvyknú zapáchať!
  • chráni farbu oblečenia, textílie sú dlho ako nové. Chráni vlákno, ktoré príliš neoslabuje, oblečenie vydrží dlhšie. Teda šetríte peniaze!  Eko pranie – byť sebeckým sa oplatí!
  • Je vysoko koncentrovaný, takže ho spotrebujeme oveľa menej, ako bežného pracieho prášku. Neobsahuje plnidlá pre umelé zväčšenie objemu balenia, čo je bežná prax ( krieda, mleté husie brká,…..). Obsahuje len samotný koncentrát. Tým sa vlákno tkaniny nevypĺňa týmto odpadom, ktorý sa po vyschnutí z odevu práši. Vlákno je čisté, nezanesené, na omak je jemné.  Teda šetríte peniaze!
  • Pokiaľ ste proprírodný, tak isto už viete, že BIO mydlo prospieva mikroorganizmom vo vode. Ak máte doma septik a nie ste napojený na kanalizáciu, EKO pracie prostriedky bez váhania môžete vypúšťať do septiku. Soaphoria pracie gély to dokonca garantujú na svojich obaloch.
  • A poviem to aj inak – Buďte sebecký a uvažujte! Keď to nezabije baktérie v septiku, ale naopak si na pracom prostriedku pochutia, ako sa asi bude správať voči vašej pokožke?
  • Výrobcovia EKO drogérie to potiahli ešte ďalej. Sodasan má CO2 neutrálnu výrobu, obaly sú ľahko rozložiteľné, majú vlastnú solárnu elektráreň a čističku vody.
  • GARANCIA Sodasan: bez farbív, konzervantov, fosfátov, enzýmov a genetického inžinierstva
  • vhodné aj pre vegánov

Tak čo? Oplatí sa Vám byť takto sebeckým? A verte, že nielen Vám! A tu už sebectvo akosi končí……..

Eko pranie – byť sebeckým sa oplatí! Tak platí to?

EKO DROGERIA